guns
12 آذر 1401 - 22:56

جام جهانی قطر| فن‌خال: بازی با آرژانتین؟ استرالیا را دست کم نمی‌گیرم/ توپ را بی‌جهت از دست می‌دادیم

جام جهانی قطر - سرمربی هلند، استرالیا را در دیدار با آرژانتین از پیش باخته ندانست و نماینده آسیا را سخت‌ترین حریف لاله‌های نارنجی در جام جهانی ۲۰۱۴ توصیف کرد.

جام جهانی قطر - به گزارش خبرگزاری تسنیم، لوئیس فن‌خال پس از صعود هلند به مرحله یک‌چهارم نهایی جام جهانی 2022 با برتری 3 بر یک مقابل آمریکا اظهار داشت: شایسته پیروزی بودیم و از بازیکنانم راضی هستم. ما مالکیت توپ را بی‌جهت از دست می‌دادیم و هر بار مجبور به دفاع کردن می‌شدیم. البته دفاع ما خیلی خوب بود.

«در مالکیت توپ و میدان عملکرد خوبی نداشتیم؛ به‌ویژه در نیمه اول.»، وی ضمن بیان این جمله تصریح کرد: از اینکه آمریکا مالکیت بالایی داشت، نگران نیستم و فقط درباره تیم خودم صحبت می‌کنم. فردا یک ارزیابی خواهم داشت و سپس چیزهایی را که برای پیشرفت تیم به آن نیاز داشته باشیم، می‌گویم. آمریکا در مالکیت توپ و انتقال سریع توپ عملکرد خوبی داشت؛ با این حال ما هم کارهای خوبی انجام دادیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال هلند با تمجید از عملکرد شاگردانش بیان کرد: دو گل زیبا در نیمه اول زدیم و در نیمه دوم عملکرد بهتری در تصاحب توپ داشتیم. گل سوم را هم زدیم که توپ از یک سمت دروازه به سمت دیگر ارسال شد و باورنکردنی بود. به این عملکرد افتخار می‌کنم و می‌دانم می‌توانیم خیلی بهتر از این باشیم. گل حریف پس از اشتباه بازیکنان ما در لو دادن توپ به دست آمد. آنها سه موقعیت دیگر هم داشتند که یکی از آنها توسط نوپرت (دروازه‌بان هلند) ایجاد شد.

فن‌خال در مورد تقابل با برنده دیدار آرژانتین - استرالیا که به احتمال فراوان آرژانتین پیروز مسابقه خواهد بود، گفت: من استرالیا را دست کم نمی‌گیرم. آنها در جام جهانی 2014 سخت‌ترین حریف ما بودند و می‌خواهم ببینم امشب چه اتفاقی رخ می‌دهد.

وی با انتقاد از استقبال سرد هواداران هلندی از لاله‌های نارنجی عنوان کرد: خیلی خوب است که کشورمان را پشت خودمان داشته باشیم. ما تاکنون در چهار بازی به میدان رفتیم و هواداران ما در هر چهار مسابقه در اقلیت بودند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 895774